Menu

Audrey Hepburn Trofee

Audrey Hepburn Trofee

Sinds 1968 wordt door de BNMO aan een sporter of organisatie die zich verdienstelijk maakt op het terrein van de gehandicaptensport, de Audrey Hepburn Trofee uitgereikt.

Deze trofee is genoemd naar de befaamde actrice Audrey Hepburn die een hechte band met de BNMO had. De inmiddels overleden actrice heeft destijds met haar fondsenwerving een belangrijke bijdrage geleverd aan wat nu zorgcentrum de Basis is en stemde in met het verbinden van haar naam aan de trofee. 

Lijst met recente winnaars:

2019      Rick Torenstra, zwemmen

2018      Edwin de Wolf, wielrennen

2017      Sebastiaan van Nieuwenhuizen, buitensporten

2015      Stephanie Verhoef, Rosmalen, zwemmen/fietsen (uitgereikt in 2016)

2014      Toninho Norden, paralympisch sporter (uitgereikt in 2015)

2013      Daniël Knegt, zwemmen/hardlopen/fietsen (uitgereikt in 2014)

2012      Jan Driessen, Amsterdam, bestuurder (uitgereikt in 2013)

2011      Marc van de Kuilen, Loosdrecht, rolstoelbasketbal (uitgereikt in 2012)

2010      Jan C.H. Gubbels, Venlo , G voetbal bestuurder (uitgereikt in 2011)

2009      Esther Vergeer, Woerden, tennis (uitgereikt in 2010)

2008      Henny Jacobse, Vleuten, bestuurder Gsport (uitgereikt in 2009)

2007      niet uitgereikt

2006      Coen Jansen, Sydney, rolstoelbasketbal

2005      Gène Savelkoul, Roermond, bestuurder

2004      Jan Mulder, Twello, Wielrennen

2003      Marjorie van de Bunt, Reeuwijk, langlaufen/ biatlon

2002      Guus Zoutendijk, Oegstgeest  †, bestuurder Gsport

2001      Mw. Margot  Vliegenthart, ‘’s-Gravenhage, staatssecretaris sport

2000      Gert Jan van der Linden, H. Ido Ambacht, rolstoelbasketball

1999      Peter J. van der Spek, Meppel, bestuurder

1998      Mw. Chantal Vandierendonck, Eindhoven. Rolstoeltennis

1997      Mw. Erica G.Terpstra, Nieuwegein. Staatssecr. sport en bestuurder

1996      Jappie W. Walstra, Tijnje, handboogschutter

1995      Freek W.F.K. Bischoff van Heemskerck † 2007 , Wassenaar, bestuurder

1994      M. Kooy, †, Arnhem, rolstoelhockey

1993      Rob Verheuvel, Amsterdam, rolstoelbasketbal coach

1992      C.P. Voetbalteam, Cerebral Palsy, beter bekend als spasticiteit,

1991      niet uitgereikt

1990      Dick van Rijn † ,Hilversum,bestuurder

1989      Harm Wiegman, Rolde † sportarts en bestuurder

1988      Gerrit Pomp, Amersfoort

1987      Wim Hulman †,  Arnhem Rolstoelhockey

1986      Mw. Ellen de Lange, Tilburg, zwemmen / tennis

1985      Mw. Joke van Rijswijk, Arnhem, atletiek

1984      Drs. Joop P.v.d.Reijden †, Oegstgeest, Minister CRM en sportbestuurder

1983      Organisatie Sportweek Ameland

1982      Nationale selectie Goalball

1981      Nationale selectie Zitvolleybal

1980      Henk Makkenze, Dordrecht, rolstoelbasketbal

1979      Ebo Roek, Fijnaart atletiek

1978      Mw. Thea Niehoff-Engelbertink, zwemmen

1977      Mw. Irene Louwers-Smidt, Arnhem, tafeltennis

1976      Nationale selectie rolstoelbasketbal

1975      Joseph Weijers †, Kilder, handboogschieten

1974      Leo  J. van Eijk †, Bennekom, rolstoelbasketbal

1973      Popke Popkema, Veldhoven, handboogschieten

1972      J.Pimmelaar †, Rotterdam, atletiek

1971      A. de Vries-Noordam, Ermelo, atletiek

1970      Delphy .Th.v.Opdorp-Ariëns Kappers, Amstelveen, zwemmen

1969      Anton Albers, † Beverwijk, zitvolleybal

1968      Wiel F.J.Teunissen †, Eindhoven, Rolstoelbasketbal 

Gezinsdag

Zaterdag
21 september 2019

Aanmelden kan tot 7 -9-2019 
Klik [HIER] voor meer informatie